Restauracja SANDRA jest malowniczo usytuowanym miejscem, w samym centrum Nowego Tomyśla.
W naszej kuchni zasmakować można potraw kuchni polskiej, przepełnionej zarówno tradycyjnymi specjałami, będącymi stałym elementem naszej kultury, jak również wykwintnymi daniami przygotowanymi z myślą o podniebieniach naszych Gości.

Urządzone w klasycznym stylu wnętrze, nastrojowa muzyka i miła obsługa tworzą niepowtarzalny, ciepły klimat Restauracji. To doskonałe miejsce na rodzinny obiad, przyjęcie, biznesowy lunch oraz kameralną kolację przy świecach.

Dodatkowo z okien Restauracji można podziwiać urokliwy Kościół wybudowany w latach 1778 – 1780, który otoczony jest skwerem drzew i krzewów.

Okazała kamienica narożna powstała w 2 połowie XIX wieku. W jej architekturze wyróżniają się dwie figury muz w antycznych strojach, które umieszczone są we wnękach elewacji. Obecnie w budynku od roku 1991 znajduje się Restauracja SANDRA, ale tradycje hotelarsko – gastronomiczne związane z tym miejscem sięgają kilku wieków wcześniej. Jeszcze przed powstaniem Nowego Tomyśla, a dokładnie od 1782 roku w tym miejscu znajdowała się oberża. Od tego czasu po dzień dzisiejszy mieściły się tutaj lokale gastronomiczne: oberża, karczma, hotel lub restauracja. Przed I wojną światową w tej kamienicy mieścił się Hotel Pod Złotym Orłem, a w okresie II wojny światowej Hotel Pod Czarnym Orłem. Później budynek został przekształcony w internat dla uczniów miejscowej Szkoły Zawodowej, a następnie w Milicyjne Kasyno.

Kamienica na przestrzeni 1912r. – 2022r.